Esileht » Kilekotid

Kilekotid

Kilekotid on ühed enamlevinumad pakendid kogu maailmas. Laias laastus valmistatakse neid kolmest erineva päritoluga toorainest. Esmasest toormest ehk inglise keeles Virgin Plastic Raw Material toodetud plastpakendid – valmistatakse otses naftast valmistatud plastgraanulitest. Biolagunevast toorainest valmistatud kilekotid – tooraineks kasutatatakse taimse päritoluga bio-plasti. Sellised tooted on looduselt võrdlemisi ohutud, nad on biolagunevad (Biodegradable) ja komposteeritavad (Compostable). Kolmas suurem grupp on ümbertöödeldud plastist valmistatud kilekotid (Recycled Plastic Raw material bags). Ka need on igati loodussõbralikud tooted, kuna tootmiseks taaskasutatakse ära juba kord valmis tehtud ning hiljem ringlusest tagasi korjatud, ümbertöödeldud kilepakendeid.

Kõige populaarsemad kilekotid on kas niinimetatud T-särk tüüpi (T-shirt plastic bag) või siis auk-sangaga (Die-cut plastic bags). Need on laialdaselt kasutatavad kaubanduses ostukottide ja poekottidena. Hinnalt pigem soodsamad, samas piisavalt vastupidavad ning praktilised. Järjest vähem tuntakse klientide poolt huvi aga väljaulatuva sangaga (Loop handle plastic bags) ja kahekihilise sangaosaga kilekottide (Market type plastic bags, Patch handle plastic bags) vastu. Üheks põhjuseks on kindlasti nende valmistamisel liigne materjali kulu, mis teeb antud tooted hinnalt kallimaks võrreldes teiste alternatiividega.

Trüki osas on võimalusi väga palju. Alates sellest, et kilekotid on pea kogu oma välispinna ulatuses ära trükitud. Alates ühest värvist kuni fototrükini välja.Nende toodete puhul sõltub hind alati sellest, milline on pealetrükk, kui suurt ala see katab ning mitme värviga tuleb ta teha. Kõige soodsam on loomulikult ühe värviga trükk ühele küljele.

Lisaks saab kasutada värvilist toorainet, sagedamini siis musta värvi plastgraanuleid. Pealetrükk enamasti kas hõbedase või kuldse värviga. Sellised kilekotid on igati omanäolised ja mõjuvad vägagi esinduslikult.

Ilma sangadeta kilepakendite valik on samuti väga lai. Sageli on sellised pakedid varustatud sulgemiseks sobiva teibiga või niinimetatud minigrip-sulguriga.