Papptopsid Kohvitopsid

Kohvitopsid joogitopsid korduvkasutatavad
Kohvitopsid joogitopsid korduvkasutatavad
Papptopsid
Papptopsid
Jäätisetopsid
Jäätisetopsid
Mitmekihilised papptopsid
Mitmekihilised papptopsid
Supikausid salatikausid
Supikausid salatikausid
Kaaned papptopsidele
Kaaned papptopsidele

Papptopsid, kohvitopsid, joogitopsid, jäätisetopsid, supikausid, salatikausid, nuudlitopsid ja paljud muud – pakutavate toodete valik on parajalt lai. Väga levinud tooted millega on ülimalt mugav erinevaid jooke ja toite endaga kaasa võtta. Papptopsid, kohvitopsid on igati mugavad kasutada ka toidukaupade valmistajatel ning müüjatel. Suurimaks probleemiks aga on nende liigne sattumine loodusesse. Väga suur osa sellistest pappnõudest ei lagune ära vaid jääb keskkonda prügina alles.

Klassikaliselt on nad valmistatud cupboard PE coated materjalist, mis tähendab et nende sisekülg on õhukese kilekihiga kaetud – nii saavutataksegi toodete vedelikukindlus. Külmade jookide serveerimiseks mõeldud papptopsid on lisaks kilekihiga kaetud ka väljastpoolt. Nii ei hakka kuumadel suvepäevadel topsi valatud jääkülm jook topsi välispinda sinna tekkiva kondensaadi tõttu läbi leotama. Alates 2021 aastast on hakanud järjest rohkem kasutusse tulema ka täiesti plastivabast materjalist valmistatud kohvitopse. Nende toodete puhul on topside sisekülg kaetud veekindlust tagava spetsiaalse loodusele ohutu ja biolaguneva emulsioonikihiga.

Kõige rohkem kasutatatakse niinimetatud ühekihilisi topse, mis nagu nimigi viitab on valmistatud vaid ühest cupboard’i kihist. Kuumade jookide mugavamaks kaasavõtmiseks on paljud kohvitopsid varustatud lisakihiga, niinimetatud mitmekihilised topsid. Selliselt lisatud väliskiht võib olla nii siledapinnaline, kui ka rejleefne. Pealetrüki võimalused on topside puhul suhteliselt klassikalised – ühe kuni nelja värviga (kuni CMYK) trükk on see, mida enamasti soovitakse saada.

Kaante valik on samuti piisavalt lai. Veel on enamlevinud lahenduseks nafta päritoluga plastidest (peamiselt PS materjal) valmistatud plastkaaned. Kasutatakse lisaks ka looduslikust tärklisest, bioplastist valmistatud biolagunevaid ja komposteeritavaid kaani. Tavalised plastkaaned võivad olla musta, valget värvi või mis tahes muud värvi. Biolagunevad kaaned on valdavast kas valget või musta värvi.

Lisaks on viimasel ajal hakanud levima ka plastivabad, kartongist pressitud topsikaaned.